„Tak wiele zawdzięczamy naszym babciom i dziadkom”

„Jak to dawniej było każdy z was pamięta, bo cząstka historii w rodzinie zamknięta. Babcia ciasto piecze, wesoło zagada o rodzinnych dziejach wnukom opowiada. A kochany dziadek w bujanym fotelu pokazuje zdjęcia mych kuzynów wielu. Rodzinne tradycje pielęgnować trzeba babcia, mama, wnuczka, inaczej się nie da. Dziś wam dziękujemy nasi przyjaciele Tobie Babciu, Dziadku pomyślności wiele”.

Kiedyś każdy z nas był dzieckiem i pamięta, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają dziadkowie.  Tak naprawdę każdego dnia w roku, dziadkowie myślą i troszczą się o swoje wnuki. To właśnie oni potrafią cierpliwie wysłuchać zwierzeń i marzeń, które rodzą się w małych główkach dzieci.  Zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych:  Szkoły Podstawowej  im. kpt. Gracjana Fróga w Laskówce.

W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 12 lutego 2020r. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w szkolne mury , gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. Na wstępie dyrektor szkoły  powitała wszystkich uczestników imprezy ciepłymi słowami   i złożyła serdeczne życzenia wszystkim babciom i dziadkom z okazji ich święta.

Mali artyści pod opieką nauczycieli z przejęciem prezentowali swoje umiejętności, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych artystycznych formach. Artyści, poprzez wiersz, piosenkę, skecz i taniec, wyrażali kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia miłości. Wszystkie dzieci zaśpiewały gromkie 100 lat i obdarowały swoich ukochanych gości upominkami – laurkami z napisem „Kochanej Babci”,  „Kochanemu dziadkowi”. Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Frekwencja jak co roku dopisała. Dziękujemy im za to. Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy dowieźli honorowych gości na uroczystość. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Uroczystość zwieńczył słodki poczęstunek, wyczarowany przez niezawodnych rodziców, podczas którego nie brakowało okazji do rozmów i wspomnień.

Jak jedna z sentencji głosi: „Serce  jest bogactwem, którego się nie sprzedaje ani nie  kupuje, ale które się ofiarowuje” (Gustaw Flaubert).

Był to niezwykły dzień nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla ich Babć  i Dziadków. Dzień, w którym gościło wiele uśmiechów, wzruszeń i radości…

M. Bury

fot. P. Pyrcz