Jasełka 2018

   Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach oraz waśniach. To również czas radosnego świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również czas przedstawień ukazujących tradycje bożonarodzeniowe.

   Jak co roku zgodnie ze szkolną tradycją 21 grudnia 2018 r. o godzinie 9.00 odbyło się spotkanie opłatkowe w Szkole Podstawowej w Laskówce. Swoją obecnością i miłymi świątecznymi życzeniami zaszczycili nas specjalni goście, którzy przybyli, a w szczególności: Pan Wójt Gminy Dynów W. Piech, oraz ks. proboszcz T. Woźniak i wszyscy rodzice.
   Podtrzymując tę piękną tradycję, najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali jasełka, czyli teatralne przedstawienie biblijnych wydarzeń związanych z narodzeniem Pana Jezusa. W tym roku przedstawili je uczniowie klas 0-I pod kierunkiem nauczyciela wychowania przedszkolnego i pani dyrektor
Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.
   Dzieci z radością odgrywały swoje role, dbając jednocześnie o miłe doznania słuchowe widowni, a piękna scenografia betlejemskich klimatów w sali gimnastycznej tego dnia pomogła wszystkim w szczególny sposób przeżywać te występy i wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.
Przedstawiciel Rady Rodziców M. Wydra wręczyła zaproszonym gościom i wychowawcom własnoręcznie wykonane choinki piernikowe ze świątecznymi życzeniami.
Wspólne śpiewanie kolęd przy akompaniamencie muzyki stworzyło wyjątkową atmosferę. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia i w tym świątecznym nastroju pożegnaliśmy się aż do Nowego Roku.
   Jasełka pozwoliły poczuć rodzinną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i rozpocząć wspólne świętowanie narodzin Zbawiciela.

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, dzień zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory(…).”

 

M. Bury

fot. P. Pyrcz