Światowy Dzień Pluszowego Misia 2018

   W dniu 23 listopada dzieci z naszej szkoły uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela?

   Z okazji zbliżającego się święta każde dziecko przyniosło swojego pluszaka . Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to „ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. To ktoś komu można się zwierzyć z najskrytszych sekretów. Kilka dni wcześniej przygotowując się do tego wyjątkowego dnia ,dzieci wykonały portrety misiów. Na swoje święto przybyły misie małe, duże, bardzo, bardzo duże białe, brązowe, różowe… A każdy był piękny i wyjątkowy.

   Zabawę rozpoczęliśmy od przywitania i poznania naszych „gości”, którzy mieli bardzo interesujące imiona. Przy misiowych piosenkach dzieci uczestniczyły w zabawach dydaktyczno-ruchowych, tanecznych, z radością opowiadały o swoich ukochanych przyjacielach. Dzień Pluszowego Misia dostarczył naszym milusińskim mnóstwa pozytywnych wrażeń, radości i wspólnej zabawy. Na koniec wszystkim dzieciom wręczono dyplomy.

M.Bury

Fot. P. Pyrcz